Explore Lonach 15 days

Een bijzondere reis door Schotland met auto of motor die aart van de bevolking bloot legt. U reis door de tijd vanaf de periode rond de Romeinse bezetting van Engeland en Wales tot de nieuwe Queen Elisabeth Bridge over de Firth of Forth. Bezienswaardigheden zoals “The Two Kelpies” en het “Falkirkwheel” kunt u al in het begin van de reis bezichtigen even als Stirling met het beroemde kasteel en het Wallace monument. Natuurlijk de adembenemende natuur van Glencoe en daarna de rit langs Loch Linnhe en Loch Leven naar Fort William.

Ook de Isle of Skye is in het programma opgenomen. U kunt naar het eiland reizen via Glenelg Ferry. Dit is de enige ferry waarvan het cardeck draait om te kunnen inschepen en ontschepen. Grote delen en meteen ook de mooiste delen de NC 500 zijn in de route opgenomen. Via Inverness rijdt u naar de omgeving van de “Lonach Gathering” Maar voordat u daar als toeschouwer deel uit maakt kunt u nog één of twee van de vele distilleerderijen bezoeken. Ook als u er niet van whisky houdt is het verhaal en het productie proces interessant net als de verhalen er omheen. Een groots lokaal sociaal en competitive folklore. Om een uur of 8 in de ochtend start het met de “March of the Clansman” die voorafgegaan wordt door een politieman op fiets en de Lonach Pipeband.

De dag na de Lonach rijdt u verder naar het zuiden. U gaat via Braemar en “The Spittal of Glenshee” naar de noordkust van the”Firth of Forth”. U kunt nog een dagje Edinburgh ontdekken. Het kasteel en de vele musea zijn interessant om te bezoeken of gewoon lekker slenteren door de straten en winkels kijken. Uw reis in het Verenigd Koninkrijk eindigt in North Shields. De ferry lig daar afgemeerd aan de kade op u te wachten. U zult met vele positieve ervaringen en mooie belevenissen weer terug naar Nederland varen op een van de “Cruise Ferries” van DFDS Seaways.

Rondreis auto motor Schotland

reis Schotland motor auto

De reis van dag tot dag:

reis auto motor Schotland

Woensdag 12 augustus 2026

informatie reizen door SchotlandVertrek van huis naar IJmuiden. U kunt vanaf 15:00 uur al inchecken en aan boord van de cruise ferry rijden.

Donderdag 13 augustus 2026

Aankomst in North Shields een voorplaatsje van Newcastle. Na het passeren van de douane en de marechaussee kan de toer door Schotland echt beginnen. Bezoek de muur van Hadrianus of gaat u naar de black smith van Gretna Green om te trouwen of om uw huwelijk te zegen.

Vrijdag 14 augustus 2026

Een tocht door een nog niet door massa toerisme ontdekte natuurgebieden en een bezoek aan Falkirk Wheel en de twee kelpies. In de omgeving van Stirling een dubbele overnachting.

Zaterdag 15 augustus 2026

Ontdek Stirling Castle en bezoek het Wallace monument. Even ten zuiden van Stirling is Bannock Burn waar op 23 en 24 juni 1314 de Engelsen enorm op de donder kregen van de Schotse vrijheidsstrijders onder aanvoering van Robert Bruce.

Zondag 16 augustus 2026

U heeft de keuze, of via Loch Lomond of via de Trossachs naar Glencoe rijden. Beide zijn indrukwekkend. Glencoe is één van de hoogste passen van Groot-Brittannië en ook vol met historie en natuurschoon. Uiteindelijk zal u in de omgeving van Fort William overnachten.

Maandag  17 augustus 2026

Een niet te lange dagroute maar wel heel interessant. Neptunes Staircase (het begin of eind van het Caledonisch kanaal) is een mooi begin om zo langs het kanaal en de diverse loch’s naar Fort Augustus te rijden. Ook hier is weer een reeks van sluizen die de oost west passage voor de scheepvaart mogelijk maakt. Kijk ook goed naar het loch aan de oostkant van de sluizen, misschien ziet u het monster van Lochness. De route zal verder gaan naar Glenelg. Een heel bijzonder plaatsje waar u aan de overkant  Isle of Skye kunt zien.

Dinsdag 18 augustus 2026

U kunt met een bijzondere veerpont Kyle of Rhea (het water tussen Skye en het Schotse vaste land) en vervolgens Skye ontdekken. Een bijzonder eiland wat een geheel eigen uitstraling heeft. Mogelijkheden genoeg om te wandelen, bezienswaardigheden te bezoeken en je te verwonderen over de schoonheid van de natuur.

Woensdag 19 augustus 2026

De ontdekkingsreis gaat verder via Eilean Donan castle, Applecross en de route langs Loch Maree, Pool Ewe en Little loch Broom naar Ullapool. Het eerste stuk van de NC 500.

Donderdag 20 augustus 2026

U rijdt verder langs de westkust van Schotland naar Durness en Tongue. Daarna midden door via Altnaharra naar Golspie. Wederom een stuk van de NC 500 en een steppe achtige omgeving van het Noord Oosten van Schotland. Grote contrasten die indruk maken en respect afdwingen van de bewoners van deze omgeving.

Vrijdag 21 augustus 2026

U rijdt van Golspie richting Inverness en via Culloden naar Grantown-on-Spey. Dit is het gebied waar vele distilleerderijen whisky produceren. Niet alleen grote namen maar ook bijzondere kleine merken. Het is de moeite waard om een whiskydistilleerderij te bezoeken, ook als u geen liefhebber bent van dit vocht is het ambacht toch zeer interessant.

Zaterdag 22 augustus 2026 Lonach day

Een dag in het teken van pure Schotse folklore. Om 8 uur in de ochtend start  “The March of the Clansman”.  U heeft daarna tijd om bijvoorbeeld Craicievar castle te bezoeken. Dit is een zeer oorspronkelijk kasteeltje wat tot ruim in de jaren 60 van de vorige eeuw bewoond is geweest zonder elektriciteit en stromend water…. Vervolgens s’middags weer terug te keren in Belllabeg om de opening van de Lonach Games mee te maken en alle activiteiten te bekijken en te bewonderen.

Zondag 23 augustus 2026

De hoogste pas van Groot-Brittannië wordt vandaag genomen. U rijdt dus langs de oostkant van de Cairngorms. Een zeer bergachtig gebied wat betoverend mooi is ongeacht het weer. Op nieuw is de natuur overweldigend en u gaat met volle teugen genieten van de omgeving. Eventueel een bezoek aan Scone Palace even ten noorden van Perth. De reis zal dan zijn vervolg hebben naar Edinburgh.

Maandag 24 augustus 2026

Een dagje lekker door de hoofdstad van Schotland lopen. Boek de musea, bekijk Edinburgh castle en ga lekker shoppen. ’s Avonds dineren in leuk restaurantje. Een mooie laatste hele dag in Schotland!

Dinsdag 25 augustus 2026

Terug naar de ferry rijden. Maar ook nu heeft LRP weer een leuke route samengesteld waarbij u de mogelijkheid heeft om in Selkirk een weverij te bezoeken en Jedburgh om daar de laatste souvenirs te scoren. Zorg wel dat u op tijd bij de boot bent……

Woensdag 26 augustus 2026

Terug in IJmuiden
De laatste rit richting huis met vele mooie belevenissen.

Wat is bij de prijs inbegrepen

Bij de reissom is inbegrepen

  • Overtocht met DFDS Seaways van IJmuiden naar Newcastle en terug inclusief
    voertuig(en) een hut(ten) geschikt voor 2 personen;
  • 12 Hotelovernachtingen op basis van bed & breakfast;
  • Dagroutes geschikt voor google maps ;
  • Persoonlijke reisbrochure met:
    – Algemene informatie Groot-Brittanië;
    – Informatie over de verkeersregels in Groot-Brittannië;
    – Informatie en adressen van de geboekte hotels en inn’s;
    – Reisplanning;
    – Stickers voor het afplakken van koplamp i.v.m. het links rijden;
    – Instructie hoe de stickers (indien nodig) op de koplap te plakken;
    – Points of Interest per dag inclusief adres en website (voor zover bij ons bekent);
    – Belangrijke adressen en telefoonnummers indien nodig bij calamiteiten;
    – Per reiziger een Emergency Information formulier;
  • De brochure wordt ook als PDF naar u verzonden, altijd makkelijk om even op tablet, I-pad of mobieltje te kijken bij de websites van de points of interest;
  • GGTO Reisgarantie;

Op waarderen van accommodatie en dergelijke aan boord van de ferry

Het diner en het ontbijt aan boord van de ferry zijn niet in de standaard prijs mee genomen maar kunnen wel bij geboekt worden in het boekingsformulier

Uw hut, aan boord van de ferry, kunt u eenvoudig opwaarderen in het boekingsformulier.

Wilt u uw hut opwaarderen naar commodore class aan boord van de ferry, dan kan dat alleen op aanvraag. Door bij het boekingsformulier bij opmerkingen dit aan te geven maken wij daar een offerte voor. Let op Commodore hutten zijn beperkt aanwezig aan boord van de ferry.

Bereken de prijs en boek de reis

reis Schotland motor auto

reis Schotland motor auto